Продавець ООО "ЛЕД ЛАЙФ" розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
svet.kiev.ua- світлодіодне освітлення для дому, офісу, складів, магазинів, вулиць
+380 (63) 267-95-77
+380 (67) 834-77-00
+380 (50) 380-62-00

Димери

Димери - пристрої для регулювання (зменшення) потужності електричних освітлювальних або нагрівальних приладів. Їх назва походить від англійського слова, в перекладі означає «затемнювати». Незважаючи на те, що функціонально аналогічні, можуть мати абсолютно різні конструкцію, принцип дії і, відповідно, призначення - це необхідно враховувати при виборі.

Для чого ж вони потрібні? Оптимальний, комфортний рівень освітленості в приміщенні або окремій місці залежить від багатьох факторів. Зокрема, для робочої обстановки потрібно яскраве світло, а під час відпочинку - приглушений. У побутових умовах найчастіше і те, і інше робиться там же: в одній і тій же кімнаті і читають книги, і дивляться телепередачі; і приготування їжі, і її прийом проводиться в тій же самій кухні. Крім того, потреба в штучному освітленні залежить від наявності природного: якщо в ясний день цілком достатньо проникаючого крізь вікна сонячного світла, то в похмурий може знадобитися додаткове джерело, але меншою яскравості, ніж вночі. Зрештою, оптимальний рівень освітленості визначається індивідуальними факторами, пов'язаними з особливостями зору.

Найпростіша схема управління освітленням у вигляді люстри з трьома лампочками і подвійного вимикача відома давно. Вона дозволяє включати або одну, або дві, або всі три разом, таким чином здійснюючи дискретне (ступеневу) регулювання (до речі, типовий приклад двійкового коду в дії). Але як бути в тому випадку, якщо немає можливості розділити джерела світла на групи або коли потрібно плавну зміну яскравості? Якраз для цієї мети і призначені димери.

Як примітивного димера, керуючого потужністю лампи розжарювання, можна використовувати реостат або автотрансформатор (якраз таким способом колись включали і вимикали світло в залах кінотеатрів). Однак такі пристрої дуже громіздкі, в даний час практично не використовуються і повністю витіснені електронними схемами. І тут ще раз варто відзначити, що схеми, призначені для ламп розжарювання, люмінесцентних ламп і світлодіодів принципово різні і зовсім не взаємозамінні. Далі розглянемо коротко кожні з них.

Димери для ламп розжарювання і нагрівальних приладів на 220 вольт, як правило, використовують тиристорний ключ, що відтинає частини напівперіодів мережевої напруги, таким чином зменшуючи його середнє значення. Оскільки комутація відбувається з подвоєною частотою мережі (100 Гц), а нитка розжарення має значну теплової інерційністю, мерехтіння для ока непомітні. Але якщо спробувати підключити до такого пристрою розраховану на те ж напругу світлодіодну стрічку або світильник, то бажаного ефекту досягти не вдасться, оскільки пульсації будуть згладжуватися конденсатором випрямляча. Якщо ж його усунути, то внаслідок відсутності у світлодіодів інерційності це призведе до вельми помітного мерехтіння. Виняток становлять лише світильники з драйверами, виконаними по спеціальних схемах, які передбачають такий спосіб управління. Крім іншого, тиристорні регулятори спотворюють форму струму і створюють комутаційні перешкоди.

Для зміни яскравості люмінесцентних ламп іноді використовуються димери, що видають керуючий сигнал (постійна напруга 0..10 В), який подається на пускорегулюючі апарати спеціальної конструкції. Такі ж пристрої застосовуються і для управління світлодіодними світильниками зі спеціальними драйверами. Але в цілому цей метод застосовується рідко - через складність схемотехніки і, як наслідок, дорожнечі. Зазвичай так роблять лише тоді, коли необхідно синхронне управління великою кількістю світильників.

Для регулювання яскравості світлодіодних стрічок, світлодіодних модулів і світлодіодних світильників випускаються низьковольтні димери, розраховані на напругу живлення 12 або 24 вольта - на те саме, що і підключаються до них джерела світла. Як правило, вони використовують принцип широтно-імпульсної модуляції. Транзисторний ключ періодично підключає і відключає навантаження, співвідношення часових відрізків включеного і вимкненого стану задається положенням регулятора або програмою мікроконтролера, а частота перемикань вибирається досить високою для того, щоб очей не помічав мерехтіння. Ці пристрої придатні не тільки для використання спільно зі світлодіодами - вони можуть застосовуватися і для управління потужністю інших низьковольтних приладів: галогенних ламп, колекторних електродвигунів, нагрівального елементу паяльника.

Димери останньої групи представлені в широкому асортименті на сайті нашої компанії. Серед них є моделі як стаціонарні, так і з дистанційним управлінням; мініатюрні, що розташовуються безпосередньо на кабелі, і потужні з вихідним струмом до 25 ампер, розраховані на установку в електрощиті; з одним і декількома каналами управління. Допомогти у виборі певної моделі димера під конкретні завдання вам можуть їх опису та характеристики. Якщо ж інформації недостатньо або у вас виникли труднощі - ви завжди можете звернутися за консультацією.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner